Basisprincipes
- Fixateur externe
- Intramedullaire fixatie
- Schroeven en platen
De cursus OTC II Operatieve fractuurbehandeling – Basic is een tweedaagse basistraining gericht op de operatieve behandeling van veelvoorkomende fracturen. U verdiept zich in indicaties, technieken en complicaties van osteosynthese met behulp van intramedullaire fixatie, plaatfixatie en fixateur externe. De cursus combineert theorie, interactieve casuïstiek en praktische workshops.
De basiscursus OTC II Operatieve fractuurbehandeling – Basic biedt artsen in opleiding tot chirurg, orthopedisch chirurg, uroloog of plastisch chirurg een stevige basis in de operatieve behandeling van fracturen. In twee intensieve dagen ontwikkelt u kennis, inzicht en vaardigheden rondom osteosynthese, met een focus op technieken als intramedullaire fixatie, fixateur externe en plaatfixatie.
Het programma bevat interactieve colleges, team-based casusbesprekingen en praktische workshops. U leert onder andere over de classificatie van fracturen en weke-delenletsels, het proces van botgenezing, en de biomechanische en biologische aspecten van osteosynthese. Ook is er aandacht voor complicaties rondom operatieve behandeling.
Tijdens de hands-on workshops oefent u met realistische simulaties, zoals het inbrengen van intramedullaire implantaten in femur en tibia. Ook is er een aparte workshop over het positioneren van de patiënt op de operatietafel.
Dankzij de kleinschalige opzet krijgt u intensieve begeleiding van ervaren traumatologen en andere specialisten. Zo ontwikkelt u in korte tijd essentiële kennis en vaardigheden die u direct kunt toepassen in de klinische praktijk.
Het doel van de cursus is om artsen in opleiding inzicht, kennis en praktische vaardigheden bij te brengen in de operatieve behandeling van veelvoorkomende fracturen, met behulp van verschillende osteosynthesetechnieken. De cursus versterkt het klinisch redeneren en de technische uitvoering van osteosynthese in een veilige leeromgeving.
Na afloop van de cursus:
Schrijf u direct in voor de open training.
Open training
Na afronding van de cursus ontvangt u een certificaat van deelname. De cursus is geaccrediteerd door de Nederlandse Vereniging voor Heelkunde (NVvH) met 16 accreditatiepunten.
De cursus wordt verzorgd door een team van toegewijde en ervaren medisch specialisten, waaronder orthopedisch chirurgen, traumachirurgen en SEH-artsen. Tijdens de workshops krijgt u intensieve begeleiding van experts uit het werkveld. De docenten staan garant voor actuele kennis, praktische tips en een veilige leeromgeving.
Basisprincipes
Bovenste extremiteit
Dag 1:
8:15 – 17:15 uur (ontvangst vanaf 7:45 uur)
Aansluitend diner: 18:00 – 21:00 uur
Dag 2:
8:00 – 17:00 uur (ontvangst vanaf 7:45 uur)
AIOS chirurgie en orthopedie in het eerste t/m het derde jaar van de opleiding alsmede de AIOS urologie en plastische chirurgie binnen de common trunk-fase.
€595,00 per persoon Vrijgesteld van BTW. (€845,00 voor specialisten)
Inclusief koffie, thee en frisdranken, versnaperingen, luxe lunch, cursusmateriaal, certificering en accreditatie. Inclusief diner direct na afloop van de eerste cursusdag.
Rond het middaguur wordt er voor de cursisten een lunch verzorgd met soep, luxe broodjes, warme broodjes, zuivel en fruit. Wij beschikken over een modern koffie apparaat met verse koffiebonen voor koffie, cappuccino en overige koffieproducten. En een koelkast met verschillende soorten frisdrank. Deze dranken zijn onbeperkt en de gehele cursusdag beschikbaar voor onze cursisten.
Direct na afloop van de cursus verzorgen wij een diner bij Van der Valk Hotel Nuland/'s-Hertogenbosch. Dit diner is inclusief om de eerste cursusdag op een informele wijze met elkaar af te sluiten. Van der Valk Hotel Nuland/'s-Hertogenbosch. Cursisten die met het Openbaar Vervoer reizen worden door onze organisatie naar het restaurant gebracht.
Heeft u vragen of wilt u de mogelijkheden bespreken? Neem contact met ons op voor meer informatie.
Of ga naar onze contactpagina en vul ons formulier in.